Pozvánky do schránky | svatební oznámení, narozeninové pozvánky

Jednopoložkové objednávky 8 - 10 dní (...číst)
04. 1. 2020 | Nové oznámení S9 Floral Abstract
08. 3. 2020 | Nové pozvánky P83 a P84

Papíry


Papíry používané pro tisk

U zboží, které nabízím v e-shopu už mám vyzkoušené, na kterém druhu papíru vypadá ta či ona grafika nejlépe. Ten taky přednostně pro tisk používám. Výjimečně je u některých vzorů na výběr.
Některé vzory ani nelze tisknout na jiný papír, než je uvedený v popisu.
Pokud budete chtít změnit papír tam, kde není uvedena alternativa (nejsem tomu příliš nakloněná), můžete to poptat v objednávce a já vám sdělím, jestli to lze, či nikoli. S největší pravděpodobností se tato změna promítne i do ceny, jelikož budu muset před finálním tiskem vyjet zkušební vzorky. Každý papír má trochu jiné barevné podání.


Hladký papír


tisky na křídovém papíru

Pokud je v popisu uvedeno „hladký papír“, bude grafika vytištěna na křídovém papíru nebo výjimečně na nenatíraném bílém silném kartonu, obé v gramáži 250g/m2. Křídový papír je polomatný (tedy zároveň i pololesklý), v názvu má „silk“ (hedvábný). Ten jako „hladký“ používám přednostně.

Nenatíraný papír pro tisk nyní již běžně nepoužívám, ale stále ho mám v nabídce. Tisknou-li se na vyžádání pozvánky oboustranně, je to v některých případech lepší volba než křída.

Nelze ale říci, že jeden druh papíru je lepší a druhý horší. Pokud jsou potištěné, není rozdíl skoro poznat. Na fotce vlevo jsou pozvánky tištěné na křídovém papíru.


Plátěná ražba


papír se strukturou plátna

Po všemožných pokusem s různými druhy strukturovaných papírů jsem natrvalo zakotvila u plátěné ražby a jiný strukturovaný papír pro tisk pozvánek a novoročenek už prakticky nepoužívám.
Pokud jsem zákazníkům dávala vybrat z několika druhů ražeb, stejně jich většina vybrala plátno. Gramáž papíru je 246 g/m2.

Na plátně vypadají dobře zvláště samostatné motivy, ale i některé tisky s plným pokrytím (nesmí být tmavé).
Stejný papír v mírně slabší gramáži používám pro jmenovky.


Hladký papír ivory


Hladký papír ivory - slonová kost

Ivory je barva slonové kosti - papír je lehce béžový. Gramáž má 200g/m2, ale má vyšší volumen, je tedy přes svou relativní lehkost dostatečně silný. Papír je hladký, bez lesku. Barva je lépe vidět na fotce v kontrastu vlevo s křídou a vpravo s plátěnou ražbou.


Další papíry...

Další papíry, které mívám střídavě v nabídce.
Na tyto tisknu po domluvě individuální zakázky (a některé svatební oznámení).
Dostupnost konkrétního typu je třeba předem ověřit.
Etikety tisknu na samolepící matný papír (běžně skladem).

struktura Kladivo struktura Textil Traditional Laid

nahoru