Pozvánky do schránky | svatební oznámení, narozeninové pozvánky

15. 12. 2018 - 3. 1. 2019 DOVOLENÁ
Zaslané objednávky zpracuji od 3. 1. 2019 Provozní doba v prosinci 2018

Papíry


Papíry používané pro tisk


U zboží, které nabízím v e-shopu už mám vyzkoušené, na kterém druhu papíru vypadá ta či ona grafika nejlépe. Ten taky přednostně pro tisk používám.
Některé vzory ani nelze tisknout na jiný papír, než je uvedený v popisu.
Pokud budete chtít změnit papír (nejsem tomu příliš nakloněná), můžete to poptat v objednávce a já vám sdělím, jestli to lze, či nikoli. S největší pravděpodobností se tato změna promítne i do ceny, jelikož budu muset před finálním tiskem vyjet zkušební vzorky. Každý papír má trochu jiné barevné podání.


Hladký papír


tisky na křídovém papíru

Pokud je v popisu uvedeno "hladký papír", bude grafika vytištěna buď na křídový papír nebo nenatíraný bílý silný karton, obé v gramáži 250g/m2. Křídový papír je polomatný (tedy zároveň i pololesklý), v názvu má "silk" (hedvábný). Ten jako "hladký" používám přednostně. Pouze pokud se má pozvánka podepisovat nebo se tiskne oboustranně, používám nenatíraný hladký bílý papír. Nelze ale říci, že jeden je lepší a druhý horší. Pokud jsou potištěné, není rozdíl skoro poznat. Na fotce vlevo jsou pozvánky tištěné na křídovém papíru.


Plátěná ražba


papír se strukturou plátna

Po všemožných pokusem s různými druhy strukturovaných papírů jsem natrvalo zakotvila u plátěné ražby a jiný strukturovaný papír pro tisk pozvánek a novoročenek už prakticky nepoužívám.
Pokud jsem zákazníkům dávala vybrat z několika druhů ražeb, stejně jich většina vybrala plátno. Gramáž papíru je 240 g/m2. Na plátně vypadají dobře jak tisky s plným pokrytím (nesmí být ale tmavé), tak i samostatné motivy.
Stejný papír v mírně slabší gramáži používám pro jmenovky.


Další papíry...

Další papíry, které mívám střídavě v nabídce.
Na tyto tisknu po domluvě individuální zakázky (a některé svatební oznámení).
Dostupnost konkrétního typu je třeba předem ověřit.
Etikety tisknu na samolepící matný papír (běžně skladem).

struktura Kladivo struktura Textil stříbrný metalický papír Traditional Laid

nahoru